KONST / Litografier / Färglitografi 11741519
nr 1174 1519
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 162/185, motivet: 32x54 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 april 2018
kl 19:03:27
7/4 09:55:00
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes